سفارش تبلیغ
صبا ویژن


حجاب و بی حجابی

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

زن مسلمان ایرانی آماج حملات جنگ نرم

نگاهی به ترفندهای جدید رسانه های غربی

نگاهی به عملکرد رسانه های غربی و علی‌الخصوص شبکه های فارسی زبان به عنوان اصلی‌‌ترین توپخانه های جنگ نرم دشمنان نشان می‌دهد که این شبکه‌های بانوان ایرانی را یکی از اصلی‌ترین مخاطبان خود قرار داده‌اند و درصدد هستند تا حداکثر تاثیر گذاری را بر این قشر داشته باشند .

جنگ نرم و عملیات روانی – نوع نگاه بانوان به مسائل که با احساسات بیشتری نسبت به مردان همراه است این فرصت را درپیش روی دشمنان پیش آورده است تا آنان به تلاش برای تغییر در سبک بانوان ایرانی بپردازند. نگاهی به فحوای سریال هایی که از سوی شبکه های ماهواره‌ای فارسی زبان پخش می شود به خوبی بیانگر این موضوع است که زن ایرانی مسلمان آماج حملات اعتقادی قرار گرفته است . در این شبکه ها با تزریق شائبه‌های فمینیستی سعی می‌شود تا جایگاهی که دین مبین اسلام برای زنان تعریف کرده است مخدوش و قدیمی جلوه داده شود و این در حالی است که اسلام با وضع قوانین مطابق با نیازهای فرد و جامعه توانسته است پاسخی گویا در خصوص حضور و نقش زنان در خانواده و اجتماع ارائه دهد.

آن گونه که از فحوای سریال ها و فیلم های شبکه‌‌های ماهواره ای بر می آید آن است که این شبکه‌ها هدفی جز شکست در ساختار خانواده ندارند. به عنوان مثال در اغلب سریال های این شبکه‌ها شخصیت های اصلی دم به دم از خدا و معنویت صحبت می کنند اما زمانی که در یک معادله احساسی قرارمی گیرند کاملا عقلانیت لیبرالی بر فضای داستان حاکم می شود . عقلانیتی که مبتنی بر فرد گرایی (individualism) و لذت‌گرایی ( ‌Hedonism ) است و این اجازه را به فرد می‌دهد تا به راحتی به خانواده خویش خیانت کند بی‌آنکه هراسی داشته باشد که از سوی وجدانش مورد سرزنش قرار گیرد . چرا که وی بر اساس یک حساب منطقی و عقلانی – حسابی منطقی که اساس را بر فرد می گذارد و به وی این اجازه را می دهد تا در مدت کوتاه عمر تنها به خویش بیندیشد – عمل کرده است.

درمود شبکه فارسی وان و جم کلاسیک و...


نوشته شده در دوشنبه 90/9/28ساعت 10:14 عصر توسط سمیه نظرات ( ) |


Design By : Pichak